Kırbaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Kırbaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 618 kişi (TÜİK).
Kırbaşı Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kırbaşı Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kırbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 618 kişidir. 2013 yılında 946 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %80,0 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kırbaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kırbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 618 kişidir. 2013 yılında 946 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,7 azaldı.
Kırbaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kırbaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 618 | -3,3 |
| 2021 | 639 | -7,7 |
| 2020 | 692 | -10,8 |
| 2019 | 776 | -1,6 |
| 2018 | 789 | 19,7 |
| 2017 | 659 | -4,9 |
| 2016 | 693 | -7,7 |
| 2015 | 751 | -6,0 |
| 2014 | 799 | -15,5 |
| 2013 | 946 | - |
Kırbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kırbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kırbaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %74,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 406 | 74,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 122 | 22,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 0,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 0,6 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,4 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %80,0 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %14,1 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 431 | 80,0 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 76 | 14,1 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 25 | 4,6 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 3 | 0,6 |
| Kadir Kurtuluş Yetkin | DSP | 1 | 0,2 |
| Hasan Kuloğlu | BTP | 1 | 0,2 |
| Veli Doğan | EMEP | 1 | 0,2 |
| Serhat Bayramoğlu | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 610, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %73,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 397 | 73,9 |
| AK PARTİ | 115 | 21,4 |
| İYİ PARTİ | 16 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,2 |
Kırbaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kırbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 588, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %49,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 258 | 49,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 244 | 46,4 |
| Sinan Oğan | 19 | 3,6 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 589, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %52,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 262 | 52,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 234 | 47,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 588, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %36,9 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %28,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 196 | 36,9 |
| AK PARTİ | 152 | 28,6 |
| MHP | 80 | 15,1 |
| CHP | 69 | 13,0 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,3 |
| MEMLEKET | 4 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| MİLLET | 2 | 0,4 |
| AB | 2 | 0,4 |
| AP | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |