Karabenli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Karabenli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 121 kişi (TÜİK).
Karabenli Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karabenli Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karabenli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 121 kişidir. 2013 yılında 92 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karabenli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karabenli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 121 kişidir. 2013 yılında 92 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,5 arttı.
Karabenli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karabenli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 121 | 1,7 |
| 2021 | 119 | 2,6 |
| 2020 | 116 | -4,9 |
| 2019 | 122 | -14,1 |
| 2018 | 142 | 75,3 |
| 2017 | 81 | 0,0 |
| 2016 | 81 | 15,7 |
| 2015 | 70 | -12,5 |
| 2014 | 80 | -13,0 |
| 2013 | 92 | - |
Karabenli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karabenli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karabenli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 99, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %60,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 42 | 60,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 18 | 26,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 2,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 2,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 2,9 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 1,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,4 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 99, sandığa gidenlerin oranı %74,8. En çok oyu %44,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 31 | 44,9 |
| Levent Çağlancı | MHP | 21 | 30,4 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 8 | 11,6 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 5 | 7,2 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 1,4 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 1,4 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,4 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 1 | 1,4 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 99, sandığa gidenlerin oranı %74,8. En çok oyu %44,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 30 | 44,1 |
| MHP | 17 | 25,0 |
| İYİ PARTİ | 8 | 11,8 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 8,8 |
| HÜDA PAR | 2 | 2,9 |
| SAADET | 2 | 2,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,5 |
| MEMLEKET | 1 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Karabenli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karabenli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %72,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 72,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 26,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %73,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 73,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 26,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %65,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 60 | 65,2 |
| CHP | 14 | 15,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 8,7 |
| MHP | 4 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,1 |
| AB | 1 | 1,1 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |