Karahamzalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Karahamzalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 536 kişi (TÜİK).
Karahamzalı Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karahamzalı Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karahamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 536 kişidir. 2013 yılında 188 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %185,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,1 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karahamzalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karahamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 536 kişidir. 2013 yılında 188 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %185,1 arttı.
Karahamzalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karahamzalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 536 | -14,0 |
| 2021 | 623 | -16,6 |
| 2020 | 747 | -10,9 |
| 2019 | 838 | 48,8 |
| 2018 | 563 | 50,5 |
| 2017 | 374 | 5,1 |
| 2016 | 356 | -10,3 |
| 2015 | 397 | -6,1 |
| 2014 | 423 | 125,0 |
| 2013 | 188 | - |
Karahamzalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karahamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karahamzalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 516, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %47,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 179 | 47,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 168 | 44,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 20 | 5,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 516, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %50,1 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,9 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 188 | 50,1 |
| İsa Kaplan | CHP | 71 | 18,9 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 65 | 17,3 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 26 | 6,9 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,1 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 6 | 1,6 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 4 | 1,1 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Bayram Tuncer | BTP | 2 | 0,5 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 516, sandığa gidenlerin oranı %75,6. En çok oyu %44,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,3 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 167 | 44,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 87 | 23,3 |
| CHP | 72 | 19,3 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 8,3 |
| İYİ PARTİ | 9 | 2,4 |
| SAADET | 3 | 0,8 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Karahamzalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karahamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %77,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 274 | 77,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 55 | 15,5 |
| Sinan Oğan | 23 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %78,1. En çok oyu %83,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 292 | 83,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 16,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %32,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,4 ile BBP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 115 | 32,7 |
| BBP | 79 | 22,4 |
| MHP | 67 | 19,0 |
| CHP | 30 | 8,5 |
| İYİ PARTİ | 20 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,8 |
| MEMLEKET | 5 | 1,4 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,1 |