Karahamzalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Karahamzalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 752 kişi (TÜİK).
Karahamzalı Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karahamzalı Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karahamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 752 kişidir. 2013 yılında 788 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %72,3 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karahamzalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karahamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 752 kişidir. 2013 yılında 788 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,6 azaldı.
Karahamzalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karahamzalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 752 | -4,1 |
| 2021 | 784 | -1,5 |
| 2020 | 796 | -0,9 |
| 2019 | 803 | -0,9 |
| 2018 | 810 | 3,2 |
| 2017 | 785 | -3,6 |
| 2016 | 814 | 2,6 |
| 2015 | 793 | -0,9 |
| 2014 | 800 | 1,5 |
| 2013 | 788 | - |
Karahamzalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karahamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karahamzalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 575, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %69,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 350 | 69,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 120 | 23,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 2,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 11 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 575, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %72,3 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %16,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 362 | 72,3 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 82 | 16,4 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 21 | 4,2 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 21 | 4,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 6 | 1,2 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 3 | 0,6 |
| Ogün Eratalay | TKP | 2 | 0,4 |
| Ali Gülsoy | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 575, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %72,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %15,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 363 | 72,0 |
| CHP | 78 | 15,5 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 4,2 |
| DEVA PARTİSİ | 16 | 3,2 |
| İYİ PARTİ | 12 | 2,4 |
| VATAN PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| SAADET | 4 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Karahamzalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karahamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 572, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %85,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 467 | 85,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 9,0 |
| Sinan Oğan | 24 | 4,4 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 572, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %89,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 474 | 89,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 57 | 10,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 572, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %57,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 310 | 57,2 |
| MHP | 124 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 25 | 4,6 |
| CHP | 23 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 3,0 |
| BBP | 15 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,4 |
| MEMLEKET | 4 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 0,7 |
| AP | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |