Çanakçı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Çanakçı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 184 kişi (TÜİK).
Çanakçı Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çanakçı Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çanakçı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 184 kişidir. 2013 yılında 188 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,1 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çanakçı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çanakçı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 184 kişidir. 2013 yılında 188 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı.
Çanakçı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çanakçı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 184 | 2,2 |
| 2021 | 180 | -10,0 |
| 2020 | 200 | -10,7 |
| 2019 | 224 | 13,7 |
| 2018 | 197 | 12,6 |
| 2017 | 175 | -4,4 |
| 2016 | 183 | -0,5 |
| 2015 | 184 | -7,1 |
| 2014 | 198 | 5,3 |
| 2013 | 188 | - |
Çanakçı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çanakçı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çanakçı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %49,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 72 | 49,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 62 | 42,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 2,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %47,1 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 66 | 47,1 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 57 | 40,7 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 4 | 2,9 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 2,9 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| Ali Rıza Kızıltepe | MİLLET | 2 | 1,4 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 2 | 1,4 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,7 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %47,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %39,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 67 | 47,9 |
| CHP | 55 | 39,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| BTP | 1 | 0,7 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,7 |
Çanakçı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çanakçı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %68,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 68,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 28,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %63,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 63,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 36,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %46,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 60 | 46,9 |
| MHP | 26 | 20,3 |
| CHP | 21 | 16,4 |
| İYİ PARTİ | 16 | 12,5 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |