Karsavran Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Karsavran Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 465 kişi (TÜİK).
Karsavran Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karsavran Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karsavran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 465 kişidir. 2013 yılında 447 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,2 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 25,697 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 465 |
Karsavran Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karsavran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 465 kişidir. 2013 yılında 447 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,0 arttı.
Karsavran Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karsavran Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 465 | -0,9 |
| 2021 | 469 | 0,6 |
| 2020 | 466 | -1,9 |
| 2019 | 475 | 1,3 |
| 2018 | 469 | 3,3 |
| 2017 | 454 | -0,4 |
| 2016 | 456 | -0,2 |
| 2015 | 457 | 3,6 |
| 2014 | 441 | -1,3 |
| 2013 | 447 | - |
Karsavran Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karsavran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karsavran Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 355, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %51,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 159 | 51,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 121 | 39,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 20 | 6,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 1,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,3 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,3 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 355, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %45,2 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 145 | 45,2 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 137 | 42,7 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 33 | 10,3 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 5 | 1,6 |
| Musa Özkan | SAADET | 1 | 0,3 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 355, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %37,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 116 | 37,5 |
| CHP | 115 | 37,2 |
| YENİDEN REFAH | 67 | 21,7 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,6 |
| SAADET | 4 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
Karsavran Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karsavran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 350, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %77,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 246 | 77,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 19,6 |
| Sinan Oğan | 5 | 1,6 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 350, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %73,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 233 | 73,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 85 | 26,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 350, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %33,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 33,3 |
| MHP | 80 | 25,2 |
| YENİDEN REFAH | 57 | 17,9 |
| CHP | 38 | 11,9 |
| İYİ PARTİ | 32 | 10,1 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| BBP | 1 | 0,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |