Güzelim Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Güzelim Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 137 kişi (TÜİK).
Güzelim Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güzelim Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güzelim Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 143 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,3 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 17,127 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 137 |
Güzelim Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güzelim Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 143 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,2 azaldı.
Güzelim Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güzelim Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 137 | 0,7 |
| 2021 | 136 | -7,5 |
| 2020 | 147 | -3,3 |
| 2019 | 152 | -10,6 |
| 2018 | 170 | 34,9 |
| 2017 | 126 | -14,3 |
| 2016 | 147 | -4,5 |
| 2015 | 154 | -15,4 |
| 2014 | 182 | 27,3 |
| 2013 | 143 | - |
Güzelim Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güzelim Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güzelim Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %67,6. En çok oyu %56,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 65 | 56,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 43 | 37,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,7 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 1,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,9 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %67,0. En çok oyu %59,3 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %36,3 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 67 | 59,3 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 41 | 36,3 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Ziya Kanat | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Mehmet Güneş | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %67,0. En çok oyu %54,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 59 | 54,1 |
| AK PARTİ | 36 | 33,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,5 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,8 |
| SAADET | 2 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
| TİP | 1 | 0,9 |
Güzelim Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güzelim Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %58,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 58,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 35,5 |
| Sinan Oğan | 5 | 4,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %59,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 59,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 40,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %31,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %27,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 33 | 31,4 |
| CHP | 29 | 27,6 |
| AK PARTİ | 24 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 11 | 10,5 |
| BBP | 4 | 3,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| TİP | 1 | 0,9 |