Kayapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Kayapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 81 kişi (TÜİK).
Kayapınar Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayapınar Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 81 kişidir. 2013 yılında 97 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,3 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 24,662 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 81 |
Kayapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 81 kişidir. 2013 yılında 97 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,5 azaldı.
Kayapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kayapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 81 | 0,0 |
| 2021 | 81 | 5,2 |
| 2020 | 77 | 1,3 |
| 2019 | 76 | -15,6 |
| 2018 | 90 | 15,4 |
| 2017 | 78 | -13,3 |
| 2016 | 90 | -1,1 |
| 2015 | 91 | -5,2 |
| 2014 | 96 | -1,0 |
| 2013 | 97 | - |
Kayapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %61,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 47 | 61,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 27 | 35,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %61,3 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Ahmet Aktürk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 46 | 61,3 |
| Ahmet Aktürk | CHP | 27 | 36,0 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 2 | 2,7 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %58,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 44 | 58,7 |
| CHP | 30 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
Kayapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %79,2. En çok oyu %55,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 55,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 37,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 3,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %74,0. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 35 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 37,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %79,2. En çok oyu %50,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 30 | 50,9 |
| CHP | 17 | 28,8 |
| İYİ PARTİ | 5 | 8,5 |
| MHP | 3 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,4 |
| BBP | 1 | 1,7 |
| TİP | 1 | 1,7 |