Yenicami Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Yenicami Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.065 kişi (TÜİK).
Yenicami Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenicami Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenicami Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.065 kişidir. 2007 yılında 1.294 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,3 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 16,832 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.065 |
Yenicami Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenicami Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.065 kişidir. 2007 yılında 1.294 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,7 azaldı.
Yenicami Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenicami Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.065 | -2,8 |
| 2021 | 1.096 | -3,8 |
| 2020 | 1.139 | -1,4 |
| 2019 | 1.155 | -3,0 |
| 2018 | 1.191 | 0,2 |
| 2017 | 1.189 | -1,4 |
| 2016 | 1.206 | -0,9 |
| 2015 | 1.217 | -2,0 |
| 2014 | 1.242 | 0,0 |
| 2013 | 1.242 | -1,2 |
| 2012 | 1.257 | 0,7 |
| 2011 | 1.248 | 0,8 |
| 2010 | 1.238 | -2,7 |
| 2009 | 1.272 | -9,8 |
| 2008 | 1.410 | 9,0 |
| 2007 | 1.294 | - |
Yenicami Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenicami Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenicami Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 833, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %51,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %45,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 387 | 51,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 346 | 45,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 18 | 2,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,1 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 1 | 0,1 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 833, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %51,3 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %46,1 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 383 | 51,3 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 344 | 46,1 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 16 | 2,1 |
| Güssüm Kafadar | Bağımsız | 2 | 0,3 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 1 | 0,1 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 833, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %51,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %44,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 384 | 51,4 |
| AK PARTİ | 330 | 44,2 |
| İYİ PARTİ | 18 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 0,7 |
| BTP | 4 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| SAADET | 2 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| EMEP | 1 | 0,1 |
Yenicami Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenicami Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 805, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 436 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 240 | 33,5 |
| Sinan Oğan | 40 | 5,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 805, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 446 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 268 | 37,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 805, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %34,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 246 | 34,5 |
| CHP | 169 | 23,7 |
| MHP | 144 | 20,2 |
| İYİ PARTİ | 91 | 12,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 1,7 |
| BBP | 10 | 1,4 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| TİP | 4 | 0,6 |
| HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 0,7 |