Kerbanlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)

Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Kerbanlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 65 kişi (TÜİK).

Kerbanlar Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kerbanlar Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kerbanlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 65 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %33,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 7,073 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Beypazarı

Nüfus (2022)

65

Kerbanlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Kerbanlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 65 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %33,7 azaldı.

Kerbanlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Kerbanlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 65 -14,5
2021 76 10,1
2020 69 -8,0
2019 75 -3,8
2018 78 23,8
2017 63 -25,9
2016 85 16,4
2015 73 -2,7
2014 75 -23,5
2013 98 -

Kerbanlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kerbanlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kerbanlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 89, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %53,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 44 53,0
Turgut Altınok AK PARTİ 30 36,1
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 4 4,8
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 3 3,6
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 2 2,4

Beypazarı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 89, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %42,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Özer Kasap CHP 35 42,7
Tuncer Kaplan AK PARTİ 32 39,0
Veysel Ayık İYİ PARTİ 13 15,8
Haydar Çalışkan YENİDEN REFAH 2 2,4

Beypazarı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 89, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %40,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,2 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 32 40,5
AK PARTİ 31 39,2
İYİ PARTİ 11 13,9
YENİDEN REFAH 5 6,3

Kerbanlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kerbanlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %64,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 35 64,8
Kemal Kılıçdaroğlu 18 33,3
Sinan Oğan 1 1,9

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %67,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 35 67,3
Kemal Kılıçdaroğlu 17 32,7

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %41,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 23 41,8
İYİ PARTİ 15 27,3
CHP 6 10,9
MHP 3 5,5
MEMLEKET 2 3,6
TİP 2 3,6
YENİDEN REFAH 1 1,8

Haritalar

Kerbanlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Beypazarı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik