Kerişli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Kerişli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 177 kişi (TÜİK).
Kerişli Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kerişli Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kerişli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 177 kişidir. 2007 yılında 151 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,6 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kerişli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kerişli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 177 kişidir. 2007 yılında 151 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,2 arttı.
Kerişli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kerişli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 177 | -15,7 |
| 2021 | 210 | -19,2 |
| 2020 | 260 | -17,2 |
| 2019 | 314 | -21,9 |
| 2018 | 402 | 164,5 |
| 2017 | 152 | 3,4 |
| 2016 | 147 | -11,4 |
| 2015 | 166 | -11,2 |
| 2014 | 187 | 33,6 |
| 2013 | 140 | 14,8 |
| 2012 | 122 | -0,8 |
| 2011 | 123 | -2,4 |
| 2010 | 126 | -33,7 |
| 2009 | 190 | -28,8 |
| 2008 | 267 | 76,8 |
| 2007 | 151 | - |
Kerişli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kerişli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kerişli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %70,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 196 | 70,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 73 | 26,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %63,6 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,0 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 173 | 63,6 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 49 | 18,0 |
| İsa Kaplan | CHP | 24 | 8,8 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 18 | 6,6 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 2 | 0,7 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %64,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,4 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 176 | 64,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 39 | 14,4 |
| CHP | 25 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 23 | 8,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| SAADET | 2 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
Kerişli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kerişli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %89,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 132 | 89,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 9,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %88,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 133 | 88,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 11,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 162, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %45,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 45,6 |
| MHP | 48 | 32,2 |
| İYİ PARTİ | 20 | 13,4 |
| CHP | 4 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| ANAP | 2 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |