Köseli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Köseli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 471 kişi (TÜİK).
Köseli Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Köseli Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Köseli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 471 kişidir. 2007 yılında 273 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %72,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,4 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Köseli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Köseli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 471 kişidir. 2007 yılında 273 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %72,5 arttı.
Köseli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Köseli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 471 | -19,8 |
| 2021 | 587 | -11,5 |
| 2020 | 663 | -14,8 |
| 2019 | 778 | 17,2 |
| 2018 | 664 | 23,2 |
| 2017 | 539 | -7,2 |
| 2016 | 581 | 26,3 |
| 2015 | 460 | 18,3 |
| 2014 | 389 | -22,0 |
| 2013 | 499 | 77,0 |
| 2012 | 282 | -1,4 |
| 2011 | 286 | -12,0 |
| 2010 | 325 | -22,6 |
| 2009 | 420 | 1,4 |
| 2008 | 414 | 51,6 |
| 2007 | 273 | - |
Köseli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Köseli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Köseli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 448, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %52,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 200 | 52,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 156 | 40,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 2,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 448, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %50,4 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 191 | 50,4 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 128 | 33,8 |
| İsa Kaplan | CHP | 38 | 10,0 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 11 | 2,9 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Bayram Tuncer | BTP | 2 | 0,5 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Zekican Demirçelen | TKP | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 448, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %42,3 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %37,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 157 | 42,3 |
| AK PARTİ | 138 | 37,2 |
| CHP | 54 | 14,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 2,4 |
| SAADET | 4 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| BTP | 3 | 0,8 |
| TKP | 2 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Köseli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Köseli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 420, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %69,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 245 | 69,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 23,4 |
| Sinan Oğan | 22 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %73,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 253 | 73,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 93 | 26,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 420, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %41,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 145 | 41,2 |
| AK PARTİ | 105 | 29,8 |
| İYİ PARTİ | 39 | 11,1 |
| CHP | 31 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,6 |
| BBP | 4 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| AB | 2 | 0,6 |
| ANAP | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |