Kerpiç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Kerpiç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 740 kişi (TÜİK).
Kerpiç Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kerpiç Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kerpiç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 740 kişidir. 2013 yılında 904 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,1 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kerpiç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kerpiç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 740 kişidir. 2013 yılında 904 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,1 azaldı.
Kerpiç Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kerpiç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 740 | -0,7 |
| 2021 | 745 | -4,4 |
| 2020 | 779 | -2,3 |
| 2019 | 797 | -1,0 |
| 2018 | 805 | -4,4 |
| 2017 | 842 | -3,8 |
| 2016 | 875 | 1,7 |
| 2015 | 860 | -4,9 |
| 2014 | 904 | 0,0 |
| 2013 | 904 | - |
Kerpiç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kerpiç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kerpiç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 590, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %70,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %20,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 301 | 70,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 88 | 20,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 22 | 5,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 590, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %70,1 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %18,8 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 291 | 70,1 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 78 | 18,8 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 30 | 7,2 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 7 | 1,7 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 2 | 0,5 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,2 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 590, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %72,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 299 | 72,8 |
| AK PARTİ | 73 | 17,8 |
| DEM Parti | 27 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,5 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,2 |
Kerpiç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kerpiç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %73,5. En çok oyu %62,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 265 | 62,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 159 | 37,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %67,0. En çok oyu %58,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 232 | 58,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 163 | 41,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %73,5. En çok oyu %48,0 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %32,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 196 | 48,0 |
| AK PARTİ | 134 | 32,8 |
| CHP | 41 | 10,1 |
| MHP | 9 | 2,2 |
| SOL PARTİ | 6 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| AP | 3 | 0,7 |
| HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |