Sinanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Sinanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 604 kişi (TÜİK).
Sinanlı Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sinanlı Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sinanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 604 kişidir. 2013 yılında 981 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %38,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,8 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sinanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sinanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 604 kişidir. 2013 yılında 981 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %38,4 azaldı.
Sinanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sinanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 604 | -10,1 |
| 2021 | 672 | -6,8 |
| 2020 | 721 | -5,0 |
| 2019 | 759 | -14,5 |
| 2018 | 888 | 22,3 |
| 2017 | 726 | -4,6 |
| 2016 | 761 | -9,7 |
| 2015 | 843 | -4,7 |
| 2014 | 885 | -9,8 |
| 2013 | 981 | - |
Sinanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sinanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sinanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 511, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %59,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 242 | 59,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 136 | 33,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 3,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 10 | 2,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 511, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %56,8 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Levent Koç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 226 | 56,8 |
| Levent Koç | CHP | 112 | 28,1 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 32 | 8,0 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 14 | 3,5 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 6 | 1,5 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 4 | 1,0 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Can Okan Erden | DSP | 1 | 0,2 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 511, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 213 | 53,1 |
| CHP | 75 | 18,7 |
| DEM Parti | 66 | 16,5 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 6,0 |
| ANAP | 9 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,8 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Sinanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sinanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 510, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %92,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 374 | 92,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 6,9 |
| Sinan Oğan | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 510, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %92,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 364 | 92,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 7,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 510, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %74,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 297 | 74,4 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 11,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 23 | 5,8 |
| CHP | 8 | 2,0 |
| İYİ PARTİ | 7 | 1,8 |
| MHP | 6 | 1,5 |
| ANAP | 3 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| BBP | 2 | 0,5 |
| HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |