Kesikkavak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Kesikkavak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 51 kişi (TÜİK).
Kesikkavak Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kesikkavak Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kesikkavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 51 kişidir. 2013 yılında 54 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,3 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kesikkavak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kesikkavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 51 kişidir. 2013 yılında 54 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,6 azaldı.
Kesikkavak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kesikkavak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 51 | -1,9 |
| 2021 | 52 | -10,3 |
| 2020 | 58 | -1,7 |
| 2019 | 59 | -25,3 |
| 2018 | 79 | 113,5 |
| 2017 | 37 | -7,5 |
| 2016 | 40 | -20,0 |
| 2015 | 50 | 0,0 |
| 2014 | 50 | -7,4 |
| 2013 | 54 | - |
Kesikkavak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kesikkavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kesikkavak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %66,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 48 | 66,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 22 | 30,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %56,3 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %38,0 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 40 | 56,3 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 27 | 38,0 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 1,4 |
| Veysel Cavlak | MİLLET | 1 | 1,4 |
| Emin Yıldırım | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %55,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 39 | 55,7 |
| AK PARTİ | 23 | 32,9 |
| ANAP | 4 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Kesikkavak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kesikkavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %51,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25 | 51,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 40,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %52,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25 | 52,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 47,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %29,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 14 | 29,8 |
| CHP | 13 | 27,7 |
| MHP | 6 | 12,8 |
| VATAN PARTİSİ | 5 | 10,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 4,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 2 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 4,3 |