Kesikköprü Erdemli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Kesikköprü Erdemli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 102 kişi (TÜİK).
Kesikköprü Erdemli Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kesikköprü Erdemli Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kesikköprü Erdemli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 102 kişidir. 2007 yılında 136 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,7 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kesikköprü Erdemli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kesikköprü Erdemli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 102 kişidir. 2007 yılında 136 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,0 azaldı.
Kesikköprü Erdemli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kesikköprü Erdemli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 102 | 2,0 |
| 2021 | 100 | -8,3 |
| 2020 | 109 | 0,9 |
| 2019 | 108 | -25,0 |
| 2018 | 144 | 73,5 |
| 2017 | 83 | -1,2 |
| 2016 | 84 | -1,2 |
| 2015 | 85 | -13,3 |
| 2014 | 98 | 10,1 |
| 2013 | 89 | -2,2 |
| 2012 | 91 | -10,8 |
| 2011 | 102 | 1,0 |
| 2010 | 101 | -25,7 |
| 2009 | 136 | -23,2 |
| 2008 | 177 | 30,1 |
| 2007 | 136 | - |
Kesikköprü Erdemli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kesikköprü Erdemli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kesikköprü Erdemli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %60,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 71 | 60,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 36 | 30,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 7 | 5,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,8 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %48,7 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 56 | 48,7 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 47 | 40,9 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 7 | 6,1 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,9 |
| Eren Ocak | YTP | 1 | 0,9 |
| Abdulhalim Çelik | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,9 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %48,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %47,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 48,3 |
| CHP | 55 | 47,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
Kesikköprü Erdemli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kesikköprü Erdemli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %80,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %18,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 80,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 15 | 18,1 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %84,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %16,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 84,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 13 | 16,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %40,0 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %37,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 32 | 40,0 |
| CHP | 30 | 37,5 |
| AK PARTİ | 10 | 12,5 |
| AB | 2 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,5 |
| TKP | 1 | 1,2 |
| TKH | 1 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| MHP | 1 | 1,2 |