Sırapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Sırapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 438 kişi (TÜİK).
Sırapınar Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sırapınar Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sırapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 438 kişidir. 2013 yılında 286 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %53,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,3 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sırapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sırapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 438 kişidir. 2013 yılında 286 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %53,1 arttı.
Sırapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sırapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 438 | -17,2 |
| 2021 | 529 | -16,2 |
| 2020 | 631 | -25,9 |
| 2019 | 852 | -33,6 |
| 2018 | 1.283 | 206,2 |
| 2017 | 419 | 36,9 |
| 2016 | 306 | -14,5 |
| 2015 | 358 | -9,4 |
| 2014 | 395 | 38,1 |
| 2013 | 286 | - |
Sırapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sırapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sırapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 811, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %57,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 373 | 57,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 239 | 36,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 1,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 811, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %43,3 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,5 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 279 | 43,3 |
| İsa Kaplan | CHP | 158 | 24,5 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 89 | 13,8 |
| - | Bağımsız | 36 | 5,6 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 33 | 5,1 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,8 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 12 | 1,9 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 10 | 1,6 |
| Bayram Tuncer | BTP | 6 | 0,9 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 811, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %47,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 302 | 47,5 |
| CHP | 114 | 17,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 82 | 12,9 |
| YTP | 56 | 8,8 |
| İYİ PARTİ | 34 | 5,3 |
| SAADET | 23 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,0 |
| ANAP | 3 | 0,5 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
Sırapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sırapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %71,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 230 | 71,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 22,7 |
| Sinan Oğan | 17 | 5,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %73,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 213 | 73,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77 | 26,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 143 | 46,3 |
| MHP | 71 | 23,0 |
| CHP | 47 | 15,2 |
| İYİ PARTİ | 24 | 7,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,6 |
| BBP | 2 | 0,7 |
| AB | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,3 |