Kılçak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Kılçak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 208 kişi (TÜİK).
Kılçak Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kılçak Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kılçak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 208 kişidir. 2013 yılında 195 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,3 ile Erdal Dal (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kılçak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kılçak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 208 kişidir. 2013 yılında 195 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,7 arttı.
Kılçak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kılçak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 208 | 7,8 |
| 2021 | 193 | 7,2 |
| 2020 | 180 | -3,2 |
| 2019 | 186 | 3,3 |
| 2018 | 180 | 1,1 |
| 2017 | 178 | -2,7 |
| 2016 | 183 | 8,3 |
| 2015 | 169 | -2,3 |
| 2014 | 173 | -11,3 |
| 2013 | 195 | - |
Kılçak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kılçak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kılçak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %51,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 88 | 51,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 59 | 34,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 7,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 3,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %43,3 ile Erdal Dal (MHP) aldı, ikinci sırada %32,8 ile Satılmış Karakoç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Dal | MHP | 74 | 43,3 |
| Satılmış Karakoç | CHP | 56 | 32,8 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 19 | 11,1 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 13 | 7,6 |
| Duygu Ün | HKP | 2 | 1,2 |
| Yaşar Toprak | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| Mustafa Demir | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Abdullah Göllü | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| İsmail Hakkı Bektaş | BTP | 1 | 0,6 |
| Mehmet Yurtoğlu | DP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,2 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 221, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %47,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %33,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 74 | 47,1 |
| CHP | 53 | 33,8 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 6,4 |
| İYİ PARTİ | 8 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,5 |
| SAADET | 4 | 2,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Kılçak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kılçak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %77,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 77,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 16,7 |
| Sinan Oğan | 9 | 5,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %82,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 153 | 82,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 17,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %56,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 97 | 56,1 |
| MHP | 18 | 10,4 |
| İYİ PARTİ | 16 | 9,2 |
| CHP | 13 | 7,5 |
| BBP | 6 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,9 |
| AP | 4 | 2,3 |
| HKP | 2 | 1,2 |
| MİLLİ YOL | 2 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Diğer (3) | 3 | 1,7 |