Kırkkonaklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Kırkkonaklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 19.172 kişi (TÜİK).
Kırkkonaklar Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kırkkonaklar Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kırkkonaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.172 kişidir. 2007 yılında 11.895 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %61,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kırkkonaklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kırkkonaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.172 kişidir. 2007 yılında 11.895 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %61,2 arttı.
Kırkkonaklar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kırkkonaklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 19.172 | -0,1 |
| 2021 | 19.185 | 2,0 |
| 2020 | 18.802 | 1,6 |
| 2019 | 18.514 | 4,2 |
| 2018 | 17.762 | 2,5 |
| 2017 | 17.332 | 0,3 |
| 2016 | 17.279 | 0,4 |
| 2015 | 17.202 | 2,6 |
| 2014 | 16.770 | -0,1 |
| 2013 | 16.788 | -0,7 |
| 2012 | 16.910 | 5,7 |
| 2011 | 15.996 | 5,4 |
| 2010 | 15.177 | 7,9 |
| 2009 | 14.069 | 15,0 |
| 2008 | 12.234 | 2,8 |
| 2007 | 11.895 | - |
Kırkkonaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kırkkonaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kırkkonaklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.527, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %76,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %18,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 8.670 | 76,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.070 | 18,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 190 | 1,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 140 | 1,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 126 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 64 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 21 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 20 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 14 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,1 |
| Diğer (11) | 62 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.527, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %63,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %19,0 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 7.147 | 63,0 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 2.151 | 19,0 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 704 | 6,2 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 519 | 4,6 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 183 | 1,6 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 167 | 1,5 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 141 | 1,2 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 47 | 0,4 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 47 | 0,4 |
| Bülent Belovacıklı | BTP | 37 | 0,3 |
| Diğer (17) | 199 | 1,7 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 14.527, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %64,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 7.310 | 64,7 |
| AK PARTİ | 2.141 | 18,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 560 | 5,0 |
| TİP | 382 | 3,4 |
| İYİ PARTİ | 198 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 185 | 1,6 |
| DEM Parti | 146 | 1,3 |
| TKP | 59 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 55 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 38 | 0,3 |
| Diğer (16) | 223 | 2,0 |
Kırkkonaklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kırkkonaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.465, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %70,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.292 | 70,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.213 | 24,5 |
| Sinan Oğan | 564 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 30 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.474, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %73,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %26,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.430 | 73,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.332 | 26,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.465, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %51,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 6.707 | 51,3 |
| AK PARTİ | 2.246 | 17,2 |
| İYİ PARTİ | 1.927 | 14,7 |
| MHP | 703 | 5,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 555 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 366 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 134 | 1,0 |
| MEMLEKET | 126 | 1,0 |
| BBP | 73 | 0,6 |
| TKP | 27 | 0,2 |
| Diğer (15) | 108 | 0,8 |