Orta İmrahor Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Orta İmrahor Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 267 kişi (TÜİK).
Orta İmrahor Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orta İmrahor Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orta İmrahor Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 267 kişidir. 2007 yılında 400 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,2 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Orta İmrahor Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orta İmrahor Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 267 kişidir. 2007 yılında 400 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,2 azaldı.
Orta İmrahor Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Orta İmrahor Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 267 | 1,1 |
| 2021 | 264 | -5,4 |
| 2020 | 279 | -6,7 |
| 2019 | 299 | -10,2 |
| 2018 | 333 | 22,0 |
| 2017 | 273 | -6,8 |
| 2016 | 293 | -1,0 |
| 2015 | 296 | -2,6 |
| 2014 | 304 | -12,4 |
| 2013 | 347 | -5,2 |
| 2012 | 366 | -1,9 |
| 2011 | 373 | -10,6 |
| 2010 | 417 | -3,9 |
| 2009 | 434 | 3,6 |
| 2008 | 419 | 4,8 |
| 2007 | 400 | - |
Orta İmrahor Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orta İmrahor Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orta İmrahor Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %49,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 107 | 49,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 88 | 40,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 10 | 4,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 2,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %47,2 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 108 | 47,2 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 94 | 41,0 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,1 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 5 | 2,2 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 2 | 0,9 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 2 | 0,9 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %49,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 109 | 49,5 |
| CHP | 88 | 40,0 |
| DEM Parti | 10 | 4,5 |
| ANAP | 5 | 2,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,5 |
Orta İmrahor Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orta İmrahor Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 224, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %61,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 133 | 61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64 | 29,6 |
| Sinan Oğan | 19 | 8,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 224, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %66,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 139 | 66,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 33,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 224, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %40,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 40,2 |
| CHP | 39 | 18,2 |
| MHP | 36 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 22 | 10,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 1,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| ANAP | 2 | 0,9 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |