Köstence Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Köstence Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 376 kişi (TÜİK).
Köstence Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Köstence Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Köstence Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 376 kişidir. 2007 yılında 5.206 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %92,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,5 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Köstence Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Köstence Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 376 kişidir. 2007 yılında 5.206 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %92,8 azaldı.
Köstence Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Köstence Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 376 | -29,2 |
| 2021 | 531 | -8,0 |
| 2020 | 577 | -12,2 |
| 2019 | 657 | -15,9 |
| 2018 | 781 | -34,9 |
| 2017 | 1.200 | -34,3 |
| 2016 | 1.827 | -17,3 |
| 2015 | 2.210 | -15,4 |
| 2014 | 2.612 | -12,4 |
| 2013 | 2.982 | -16,0 |
| 2012 | 3.552 | -10,9 |
| 2011 | 3.986 | -10,8 |
| 2010 | 4.470 | -6,8 |
| 2009 | 4.794 | -4,7 |
| 2008 | 5.031 | -3,4 |
| 2007 | 5.206 | - |
Köstence Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Köstence Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Köstence Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 210, sandığa gidenlerin oranı %68,1. En çok oyu %59,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 82 | 59,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 47 | 34,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,7 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 210, sandığa gidenlerin oranı %68,1. En çok oyu %56,5 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Asım Balcı (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 74 | 56,5 |
| Asım Balcı | AK PARTİ | 50 | 38,2 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 2,3 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| İlke Işık Ünüvar | EMEP | 1 | 0,8 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 210, sandığa gidenlerin oranı %68,1. En çok oyu %57,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 77 | 57,0 |
| AK PARTİ | 47 | 34,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| YTP | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Köstence Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Köstence Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 212, sandığa gidenlerin oranı %82,1. En çok oyu %56,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 56,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 40,4 |
| Sinan Oğan | 6 | 3,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 212, sandığa gidenlerin oranı %73,6. En çok oyu %59,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 92 | 59,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 40,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 212, sandığa gidenlerin oranı %82,1. En çok oyu %32,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 32,7 |
| CHP | 44 | 26,7 |
| MHP | 30 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 23 | 13,9 |
| GENÇPARTİ | 2 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| TKH | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,2 |