Koşuboğazı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Koşuboğazı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 966 kişi (TÜİK).
Koşuboğazı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Koşuboğazı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Koşuboğazı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 966 kişidir. 2013 yılında 1.079 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 11,372 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 966 |
Koşuboğazı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Koşuboğazı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 966 kişidir. 2013 yılında 1.079 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,5 azaldı.
Koşuboğazı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Koşuboğazı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 966 | -1,7 |
| 2021 | 983 | -3,5 |
| 2020 | 1.019 | 2,2 |
| 2019 | 997 | -1,0 |
| 2018 | 1.007 | -4,1 |
| 2017 | 1.050 | 0,5 |
| 2016 | 1.045 | -1,3 |
| 2015 | 1.059 | 0,5 |
| 2014 | 1.054 | -2,3 |
| 2013 | 1.079 | - |
Koşuboğazı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Koşuboğazı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Koşuboğazı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 813, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %42,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 289 | 42,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 287 | 41,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 50 | 7,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 8 | 1,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 1,0 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 0,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 4 | 0,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 4 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Diğer (9) | 14 | 2,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 813, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %42,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 279 | 42,3 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 245 | 37,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 81 | 12,3 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 14 | 2,1 |
| Necip Albayrak | BTP | 9 | 1,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 5 | 0,8 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 5 | 0,8 |
| Hayati İbiş | DP | 4 | 0,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| Diğer (6) | 10 | 1,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 813, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %41,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 267 | 41,1 |
| MHP | 241 | 37,1 |
| İYİ PARTİ | 79 | 12,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 3,4 |
| BTP | 9 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 0,9 |
| MEMLEKET | 5 | 0,8 |
| DP | 5 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,5 |
| DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 10 | 1,5 |
Koşuboğazı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Koşuboğazı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 819, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %54,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 392 | 54,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 251 | 34,9 |
| Sinan Oğan | 69 | 9,6 |
| Muharrem İnce | 8 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 820, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 425 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 273 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 819, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %33,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 242 | 33,7 |
| CHP | 148 | 20,6 |
| MHP | 138 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 93 | 12,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 41 | 5,7 |
| MEMLEKET | 7 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 0,8 |
| AP | 6 | 0,8 |
| BBP | 5 | 0,7 |
| Diğer (7) | 13 | 1,8 |