Mahmatlıbahçe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Mahmatlıbahçe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 127 kişi (TÜİK).
Mahmatlıbahçe Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mahmatlıbahçe Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mahmatlıbahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 127 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mahmatlıbahçe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mahmatlıbahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 127 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,7 azaldı.
Mahmatlıbahçe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mahmatlıbahçe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 127 | -1,6 |
| 2021 | 129 | 2,4 |
| 2020 | 126 | 3,3 |
| 2019 | 122 | 1,7 |
| 2018 | 120 | 23,7 |
| 2017 | 97 | -1,0 |
| 2016 | 98 | -8,4 |
| 2015 | 107 | -4,5 |
| 2014 | 112 | -0,9 |
| 2013 | 113 | -11,7 |
| 2012 | 128 | 3,2 |
| 2011 | 124 | -3,1 |
| 2010 | 128 | -10,5 |
| 2009 | 143 | -23,5 |
| 2008 | 187 | -8,3 |
| 2007 | 204 | - |
Mahmatlıbahçe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mahmatlıbahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mahmatlıbahçe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %79,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %17,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 88 | 79,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 19 | 17,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %70,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %22,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 73 | 70,9 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 23 | 22,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 3 | 2,9 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,9 |
| Recai Canoruç | ANAP | 1 | 1,0 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 1 | 1,0 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %72,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 78 | 72,9 |
| MHP | 16 | 14,9 |
| SOL PARTİ | 3 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,8 |
| TİP | 3 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,9 |
| DSP | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Mahmatlıbahçe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mahmatlıbahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %75,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 85 | 75,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 23,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %81,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %18,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 84 | 81,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 19 | 18,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %55,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 61 | 55,0 |
| MHP | 17 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 12 | 10,8 |
| AK PARTİ | 7 | 6,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 4,5 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |