Malazgirt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Malazgirt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 34.722 kişi (TÜİK).
Malazgirt Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Malazgirt Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Malazgirt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 34.722 kişidir. 2007 yılında 16.678 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %108,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Malazgirt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Malazgirt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 34.722 kişidir. 2007 yılında 16.678 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %108,2 arttı.
Malazgirt Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Malazgirt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 34.722 | 0,3 |
| 2021 | 34.635 | -1,1 |
| 2020 | 35.028 | -0,7 |
| 2019 | 35.289 | 1,0 |
| 2018 | 34.954 | -2,5 |
| 2017 | 35.841 | 0,3 |
| 2016 | 35.738 | 1,4 |
| 2015 | 35.249 | 3,3 |
| 2014 | 34.117 | 5,6 |
| 2013 | 32.323 | 4,8 |
| 2012 | 30.832 | 5,7 |
| 2011 | 29.173 | 10,5 |
| 2010 | 26.404 | 15,9 |
| 2009 | 22.775 | 13,3 |
| 2008 | 20.101 | 20,5 |
| 2007 | 16.678 | - |
Malazgirt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Malazgirt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Malazgirt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.975, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %47,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 8.136 | 47,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 6.781 | 39,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1.278 | 7,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 407 | 2,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 161 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 147 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 99 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 33 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 25 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 24 | 0,1 |
| Diğer (13) | 98 | 0,6 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.975, sandığa gidenlerin oranı %75,0. En çok oyu %50,0 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 8.586 | 50,0 |
| Veysel Alkan | CHP | 3.651 | 21,3 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 2.563 | 14,9 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 1.491 | 8,7 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 292 | 1,7 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 174 | 1,0 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 128 | 0,8 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 116 | 0,7 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 34 | 0,2 |
| Yakup Engin | DEVA PARTİSİ | 28 | 0,2 |
| Diğer (13) | 109 | 0,6 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 23.975, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %50,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 8.564 | 50,2 |
| CHP | 4.011 | 23,5 |
| İYİ PARTİ | 1.645 | 9,7 |
| YENİDEN REFAH | 1.645 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 416 | 2,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 202 | 1,2 |
| DEM Parti | 181 | 1,1 |
| SAADET | 125 | 0,7 |
| MEMLEKET | 48 | 0,3 |
| BTP | 41 | 0,2 |
| Diğer (12) | 164 | 1,0 |
Malazgirt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Malazgirt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.217, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %72,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.782 | 72,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.376 | 20,1 |
| Sinan Oğan | 1.575 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 87 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.243, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.004 | 76,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.023 | 23,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.217, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %50,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 10.982 | 50,5 |
| MHP | 3.352 | 15,4 |
| CHP | 2.085 | 9,6 |
| İYİ PARTİ | 1.740 | 8,0 |
| YENİDEN REFAH | 943 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 798 | 3,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 523 | 2,4 |
| BBP | 498 | 2,3 |
| MEMLEKET | 223 | 1,0 |
| TİP | 144 | 0,7 |
| Diğer (14) | 218 | 1,0 |