Mansurlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Mansurlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 337 kişi (TÜİK).
Mansurlu Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mansurlu Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mansurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 337 kişidir. 2013 yılında 380 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,8 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Mansurlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mansurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 337 kişidir. 2013 yılında 380 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,3 azaldı.
Mansurlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mansurlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 337 | 5,3 |
| 2021 | 320 | -3,6 |
| 2020 | 332 | -2,4 |
| 2019 | 340 | -2,6 |
| 2018 | 349 | 9,4 |
| 2017 | 319 | -2,1 |
| 2016 | 326 | -7,1 |
| 2015 | 351 | -2,8 |
| 2014 | 361 | -5,0 |
| 2013 | 380 | - |
Mansurlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mansurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mansurlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %58,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 167 | 58,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 53 | 18,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 41 | 14,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 4,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 1,1 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 2 | 0,7 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 2 | 0,7 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,3 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 1 | 0,3 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %42,8 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %37,9 ile Ahmet Şener (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 122 | 42,8 |
| Ahmet Şener | MHP | 108 | 37,9 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 34 | 11,9 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 8 | 2,8 |
| Hasan Gezer | SAADET | 5 | 1,8 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
| Alper Emir | HKP | 2 | 0,7 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Nejdet Şanlı | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %45,0 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %36,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 122 | 45,0 |
| MHP | 99 | 36,5 |
| CHP | 25 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 9 | 3,3 |
| SAADET | 6 | 2,2 |
| TKP | 5 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| EMEP | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
Mansurlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mansurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 309, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %82,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 203 | 82,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 13,4 |
| Sinan Oğan | 8 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 309, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %87,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 208 | 87,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 12,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 309, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %57,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 144 | 57,8 |
| MHP | 57 | 22,9 |
| CHP | 19 | 7,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| BBP | 2 | 0,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |