Mutlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Mutlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 28.316 kişi (TÜİK).
Mutlu Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mutlu Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 28.316 kişidir. 2007 yılında 17.435 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %62,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,0 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mutlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 28.316 kişidir. 2007 yılında 17.435 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %62,4 arttı.
Mutlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mutlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 28.316 | -0,7 |
| 2021 | 28.524 | 0,3 |
| 2020 | 28.446 | -0,5 |
| 2019 | 28.596 | 2,3 |
| 2018 | 27.954 | -0,0 |
| 2017 | 27.966 | 3,0 |
| 2016 | 27.156 | 4,2 |
| 2015 | 26.062 | 4,7 |
| 2014 | 24.901 | 4,6 |
| 2013 | 23.796 | 2,4 |
| 2012 | 23.230 | 1,8 |
| 2011 | 22.818 | 5,3 |
| 2010 | 21.670 | 7,2 |
| 2009 | 20.217 | 5,4 |
| 2008 | 19.177 | 10,0 |
| 2007 | 17.435 | - |
Mutlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mutlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 19.652, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %61,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 8.839 | 61,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.449 | 30,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 405 | 2,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 360 | 2,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 159 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 123 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 48 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 22 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 15 | 0,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 14 | 0,1 |
| Diğer (10) | 61 | 0,4 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 19.652, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %53,0 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Asım Balcı (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 7.653 | 53,0 |
| Asım Balcı | AK PARTİ | 5.034 | 34,9 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 455 | 3,1 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 446 | 3,1 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 270 | 1,9 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 262 | 1,8 |
| Murat Sipahi | SAADET | 78 | 0,5 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 34 | 0,2 |
| Mahi Öznur Bilen | TİP | 34 | 0,2 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 26 | 0,2 |
| Diğer (11) | 140 | 1,0 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 19.652, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %51,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 7.488 | 51,9 |
| AK PARTİ | 4.906 | 34,0 |
| YENİDEN REFAH | 544 | 3,8 |
| DEM Parti | 464 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 363 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 298 | 2,1 |
| SAADET | 93 | 0,6 |
| TİP | 48 | 0,3 |
| BTP | 38 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 32 | 0,2 |
| Diğer (14) | 167 | 1,2 |
Mutlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 20.201, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %47,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.573 | 47,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.530 | 47,1 |
| Sinan Oğan | 951 | 5,2 |
| Muharrem İnce | 47 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 20.224, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %50,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.855 | 50,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.657 | 49,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 20.201, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %32,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.873 | 32,7 |
| CHP | 5.840 | 32,5 |
| MHP | 1.968 | 11,0 |
| İYİ PARTİ | 1.440 | 8,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.184 | 6,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 448 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 395 | 2,2 |
| BBP | 190 | 1,1 |
| MEMLEKET | 141 | 0,8 |
| AP | 64 | 0,4 |
| Diğer (15) | 226 | 1,3 |