Okçular Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Okçular Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 43 kişi (TÜİK).
Okçular Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Okçular Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Okçular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 71 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,5 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Okçular Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Okçular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 71 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,4 azaldı.
Okçular Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Okçular Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 43 | -15,7 |
| 2021 | 51 | -8,9 |
| 2020 | 56 | -8,2 |
| 2019 | 61 | -3,2 |
| 2018 | 63 | -1,6 |
| 2017 | 64 | 6,7 |
| 2016 | 60 | -6,2 |
| 2015 | 64 | -7,2 |
| 2014 | 69 | -2,8 |
| 2013 | 71 | - |
Okçular Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Okçular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Okçular Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %65,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 26 | 65,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 11 | 27,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 2,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 2,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 2,5 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %59,5 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı, ikinci sırada %35,7 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 25 | 59,5 |
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 15 | 35,7 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 2 | 4,8 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %60,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 24 | 60,0 |
| AK PARTİ | 11 | 27,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 7,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 2,5 |
| SAADET | 1 | 2,5 |
Okçular Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Okçular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %111,4. En çok oyu %70,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 34 | 70,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 18,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 4,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %106,8. En çok oyu %78,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 37 | 78,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 21,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %109,1. En çok oyu %44,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 21 | 44,7 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 12,8 |
| MHP | 6 | 12,8 |
| CHP | 5 | 10,6 |
| İYİ PARTİ | 5 | 10,6 |
| BBP | 2 | 4,3 |
| ANAP | 1 | 2,1 |
| AP | 1 | 2,1 |