Nalbant Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Nalbant Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 145 kişi (TÜİK).
Nalbant Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Nalbant Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Nalbant Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 145 kişidir. 2013 yılında 168 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,1 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Nalbant Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Nalbant Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 145 kişidir. 2013 yılında 168 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,7 azaldı.
Nalbant Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Nalbant Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 145 | 0,0 |
| 2021 | 145 | -0,7 |
| 2020 | 146 | -4,6 |
| 2019 | 153 | -8,9 |
| 2018 | 168 | 15,9 |
| 2017 | 145 | -7,1 |
| 2016 | 156 | 0,6 |
| 2015 | 155 | -4,9 |
| 2014 | 163 | -3,0 |
| 2013 | 168 | - |
Nalbant Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Nalbant Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Nalbant Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %41,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 56 | 41,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 51 | 37,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 20 | 14,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,7 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %39,1 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,1 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 52 | 39,1 |
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 48 | 36,1 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 23 | 17,3 |
| Ayhan Oral | BTP | 3 | 2,3 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Bekir Şenol | HÜDA PAR | 2 | 1,5 |
| İsmail Barakba | DP | 1 | 0,8 |
| Ahmet Parakat | MİLLET | 1 | 0,8 |
| Ramazan Yakın | SAADET | 1 | 0,8 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %40,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 40,5 |
| CHP | 43 | 34,1 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,4 |
| SAADET | 3 | 2,4 |
| DSP | 1 | 0,8 |
| DP | 1 | 0,8 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
Nalbant Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Nalbant Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %75,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 75,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 13,8 |
| Sinan Oğan | 11 | 9,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %85,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 85,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 14,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %43,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 49 | 43,4 |
| MHP | 24 | 21,2 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 20,4 |
| CHP | 9 | 8,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 5,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |