Ovaazatlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ovaazatlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.248 kişi (TÜİK).
Ovaazatlı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ovaazatlı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ovaazatlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.248 kişidir. 2013 yılında 1.481 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 14,893 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.248 |
Ovaazatlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ovaazatlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.248 kişidir. 2013 yılında 1.481 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,7 azaldı.
Ovaazatlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ovaazatlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.248 | -2,3 |
| 2021 | 1.278 | -1,9 |
| 2020 | 1.303 | -0,8 |
| 2019 | 1.314 | -1,3 |
| 2018 | 1.331 | -0,2 |
| 2017 | 1.333 | -3,5 |
| 2016 | 1.381 | -1,2 |
| 2015 | 1.398 | -3,9 |
| 2014 | 1.455 | -1,8 |
| 2013 | 1.481 | - |
Ovaazatlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ovaazatlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ovaazatlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.019, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %66,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %22,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 561 | 66,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 188 | 22,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 59 | 7,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 9 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 3 | 0,4 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 3 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 0,4 |
| Diğer (6) | 7 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.019, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %67,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %17,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 554 | 67,1 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 141 | 17,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 99 | 12,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 5 | 0,6 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Hatice Güneri | HKP | 3 | 0,4 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 0,4 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 0,4 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 8 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.019, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %64,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 542 | 64,8 |
| MHP | 133 | 15,9 |
| İYİ PARTİ | 109 | 13,0 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,1 |
| DP | 8 | 1,0 |
| MEMLEKET | 7 | 0,8 |
| BTP | 4 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| SAADET | 3 | 0,4 |
| Diğer (3) | 5 | 0,6 |
Ovaazatlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ovaazatlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.021, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %53,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 502 | 53,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 387 | 41,3 |
| Sinan Oğan | 39 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 10 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.021, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %56,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 510 | 56,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 390 | 43,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.021, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %30,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 280 | 30,3 |
| AK PARTİ | 267 | 28,9 |
| İYİ PARTİ | 193 | 20,9 |
| MHP | 87 | 9,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 0,9 |
| MEMLEKET | 7 | 0,8 |
| TİP | 7 | 0,8 |
| AP | 7 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,4 |
| Diğer (9) | 20 | 2,2 |