Peçenek Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Peçenek Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 104 kişi (TÜİK).
Peçenek Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Peçenek Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Peçenek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 104 kişidir. 2007 yılında 69 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,2 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 2,911 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 104 |
Peçenek Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Peçenek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 104 kişidir. 2007 yılında 69 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,7 arttı.
Peçenek Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Peçenek Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 104 | 1,0 |
| 2021 | 103 | 3,0 |
| 2020 | 100 | 7,5 |
| 2019 | 93 | -2,1 |
| 2018 | 95 | 33,8 |
| 2017 | 71 | -2,7 |
| 2016 | 73 | -5,2 |
| 2015 | 77 | -1,3 |
| 2014 | 78 | 1,3 |
| 2013 | 77 | 6,9 |
| 2012 | 72 | -20,9 |
| 2011 | 91 | 7,1 |
| 2010 | 85 | 1,2 |
| 2009 | 84 | -17,6 |
| 2008 | 102 | 47,8 |
| 2007 | 69 | - |
Peçenek Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Peçenek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Peçenek Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %58,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 72 | 58,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 48 | 39,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,8 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %64,2 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 79 | 64,2 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 41 | 33,3 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 2 | 1,6 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %62,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 62,0 |
| CHP | 40 | 33,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| DP | 1 | 0,8 |
Peçenek Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Peçenek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %72,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 72,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 16,2 |
| Sinan Oğan | 8 | 10,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %76,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 23,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %49,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 49,4 |
| CHP | 11 | 13,9 |
| MHP | 9 | 11,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 7,6 |
| TİP | 3 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,5 |
| BBP | 1 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
| AP | 1 | 1,3 |