Sancar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Sancar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 149 kişi (TÜİK).
Sancar Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sancar Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sancar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 146 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,7 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,99 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 149 |
Sancar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sancar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 146 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,1 arttı.
Sancar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sancar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 149 | -1,3 |
| 2021 | 151 | -11,2 |
| 2020 | 170 | -11,0 |
| 2019 | 191 | -4,0 |
| 2018 | 199 | 40,1 |
| 2017 | 142 | 40,6 |
| 2016 | 101 | -27,9 |
| 2015 | 140 | 2,9 |
| 2014 | 136 | 13,3 |
| 2013 | 120 | 12,1 |
| 2012 | 107 | -10,8 |
| 2011 | 120 | -7,7 |
| 2010 | 130 | -0,8 |
| 2009 | 131 | -4,4 |
| 2008 | 137 | -6,2 |
| 2007 | 146 | - |
Sancar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sancar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sancar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %62,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 89 | 62,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 42 | 29,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 6,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,7 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %70,7 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 106 | 70,7 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 32 | 21,3 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 6 | 4,0 |
| Arda Yavuz | TKP | 1 | 0,7 |
| Emre Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Caner Güneş | YTP | 1 | 0,7 |
| Azmi Tat | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Mehmet Zeki Kaplan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Ali Şaybak | SAADET | 1 | 0,7 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %66,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 98 | 66,7 |
| CHP | 33 | 22,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 6,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
Sancar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sancar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %78,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 78,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 15,8 |
| Sinan Oğan | 6 | 5,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %78,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 90 | 78,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 21,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %60,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 60,7 |
| MHP | 12 | 10,7 |
| CHP | 11 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 7 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 3,6 |
| BBP | 2 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| HKP | 1 | 0,9 |
| AP | 1 | 0,9 |