Perçin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Perçin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 100 kişi (TÜİK).
Perçin Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Perçin Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Perçin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 100 kişidir. 2013 yılında 181 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %44,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,7 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,753 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 100 |
Perçin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Perçin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 100 kişidir. 2013 yılında 181 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %44,8 azaldı.
Perçin Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Perçin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 100 | -10,7 |
| 2021 | 112 | -7,4 |
| 2020 | 121 | 0,0 |
| 2019 | 121 | -7,6 |
| 2018 | 131 | -5,1 |
| 2017 | 138 | -8,6 |
| 2016 | 151 | -5,6 |
| 2015 | 160 | -5,9 |
| 2014 | 170 | -6,1 |
| 2013 | 181 | - |
Perçin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Perçin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Perçin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %47,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,9 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 39 | 47,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 14 | 16,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 14 | 16,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 8,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 5 | 6,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,6 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %39,7 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,0 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 29 | 39,7 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 19 | 26,0 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 9 | 12,3 |
| Mustafa Oktay | CHP | 8 | 11,0 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 5 | 6,8 |
| Ahmet Faruk Günay | MİLLET | 2 | 2,7 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %41,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 41,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 17,3 |
| İYİ PARTİ | 12 | 16,0 |
| CHP | 7 | 9,3 |
| SAADET | 5 | 6,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 5,3 |
| DSP | 1 | 1,3 |
| TKP | 1 | 1,3 |
| MİLLET | 1 | 1,3 |
Perçin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Perçin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %81,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 81,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 13,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %87,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 87,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 12,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %57,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %7,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 48 | 57,1 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 7,1 |
| CHP | 6 | 7,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 6,0 |
| BBP | 4 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,6 |
| TKP | 1 | 1,2 |
| MHP | 1 | 1,2 |
| AP | 1 | 1,2 |