Danacılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Danacılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 180 kişi (TÜİK).
Danacılar Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Danacılar Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Danacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 180 kişidir. 2013 yılında 247 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,3 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,036 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 180 |
Danacılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Danacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 180 kişidir. 2013 yılında 247 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,1 azaldı.
Danacılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Danacılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 180 | -5,8 |
| 2021 | 191 | -3,5 |
| 2020 | 198 | -3,9 |
| 2019 | 206 | -2,8 |
| 2018 | 212 | 5,5 |
| 2017 | 201 | -9,5 |
| 2016 | 222 | 0,5 |
| 2015 | 221 | -6,0 |
| 2014 | 235 | -4,9 |
| 2013 | 247 | - |
Danacılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Danacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Danacılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %48,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 75 | 48,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 38 | 24,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 30 | 19,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 4,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 1,9 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,6 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %45,3 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 72 | 45,3 |
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 63 | 39,6 |
| Mustafa Oktay | CHP | 12 | 7,5 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 6 | 3,8 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 3 | 1,9 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Ahmet Portakal | BTP | 1 | 0,6 |
| Hanifi Taş | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %39,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 39,3 |
| YENİDEN REFAH | 56 | 37,3 |
| CHP | 15 | 10,0 |
| İYİ PARTİ | 12 | 8,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| SAADET | 2 | 1,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Danacılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Danacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %81,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 120 | 81,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 14,2 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 118 | 78,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 21,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %62,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 93 | 62,4 |
| MHP | 21 | 14,1 |
| İYİ PARTİ | 13 | 8,7 |
| CHP | 11 | 7,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| AP | 2 | 1,3 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| AB | 1 | 0,7 |