Polatlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Polatlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 153 kişi (TÜİK).
Polatlar Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Polatlar Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Polatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 153 kişidir. 2007 yılında 74 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %106,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,7 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Polatlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Polatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 153 kişidir. 2007 yılında 74 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %106,8 arttı.
Polatlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Polatlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 153 | -1,9 |
| 2021 | 156 | 0,6 |
| 2020 | 155 | 1,3 |
| 2019 | 153 | -19,9 |
| 2018 | 191 | 29,1 |
| 2017 | 148 | -4,5 |
| 2016 | 155 | -15,8 |
| 2015 | 184 | -11,1 |
| 2014 | 207 | 5,6 |
| 2013 | 196 | 113,0 |
| 2012 | 92 | 2,2 |
| 2011 | 90 | 8,4 |
| 2010 | 83 | 5,1 |
| 2009 | 79 | 14,5 |
| 2008 | 69 | -6,8 |
| 2007 | 74 | - |
Polatlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Polatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Polatlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %48,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 50 | 48,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 42,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 2,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,0 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %65,7 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,6 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 67 | 65,7 |
| Veysel Alkan | CHP | 21 | 20,6 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 7 | 6,9 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 3 | 2,9 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Muzaffer Ademi | BTP | 1 | 1,0 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 1 | 1,0 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %58,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 58,4 |
| CHP | 24 | 23,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 5,9 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| EMEP | 1 | 1,0 |
| SAADET | 1 | 1,0 |
Polatlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Polatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %102,4. En çok oyu %68,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 84 | 68,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 24,4 |
| Sinan Oğan | 8 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %73,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 73,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 26,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %102,4. En çok oyu %31,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 38 | 31,7 |
| MHP | 36 | 30,0 |
| İYİ PARTİ | 17 | 14,2 |
| BBP | 10 | 8,3 |
| CHP | 10 | 8,3 |
| MEMLEKET | 2 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |