Saçaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Saçaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 37 kişi (TÜİK).
Saçaklı Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Saçaklı Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Saçaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 37 kişidir. 2007 yılında 37 olan nüfus, 2007–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,1 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Saçaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Saçaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 37 kişidir. 2007 yılında 37 olan nüfus, 2007–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı.
Saçaklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Saçaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 37 | 2,8 |
| 2021 | 36 | -2,7 |
| 2020 | 37 | 8,8 |
| 2019 | 34 | -5,6 |
| 2018 | 36 | 12,5 |
| 2017 | 32 | -5,9 |
| 2016 | 34 | 6,2 |
| 2015 | 32 | -5,9 |
| 2014 | 34 | 13,3 |
| 2013 | 30 | 25,0 |
| 2012 | 24 | -14,3 |
| 2011 | 28 | -20,0 |
| 2010 | 35 | 16,7 |
| 2009 | 30 | -14,3 |
| 2008 | 35 | -5,4 |
| 2007 | 37 | - |
Saçaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saçaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Saçaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %106,1. En çok oyu %57,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 19 | 57,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 8 | 24,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 18,2 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %106,1. En çok oyu %58,1 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,6 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 18 | 58,1 |
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 7 | 22,6 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 5 | 16,1 |
| Oğuzhan Üzü | ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,2 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %106,1. En çok oyu %54,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,6 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 17 | 54,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 22,6 |
| CHP | 6 | 19,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,2 |
Saçaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Saçaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31, sandığa gidenlerin oranı %106,5. En çok oyu %87,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,5 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 87,5 |
| Sinan Oğan | 4 | 12,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31, sandığa gidenlerin oranı %109,7. En çok oyu %87,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 87,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 12,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31, sandığa gidenlerin oranı %106,5. En çok oyu %74,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 23 | 74,2 |
| MHP | 4 | 12,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,2 |
| İYİ PARTİ | 1 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,2 |