Taşören Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Taşören Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 86 kişi (TÜİK).
Taşören Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşören Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 86 kişidir. 2013 yılında 99 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Taşören Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 86 kişidir. 2013 yılında 99 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,1 azaldı.
Taşören Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Taşören Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 86 | 3,6 |
| 2021 | 83 | -9,8 |
| 2020 | 92 | -16,4 |
| 2019 | 110 | -6,0 |
| 2018 | 117 | 74,6 |
| 2017 | 67 | -6,9 |
| 2016 | 72 | -2,7 |
| 2015 | 74 | -12,9 |
| 2014 | 85 | -14,1 |
| 2013 | 99 | - |
Taşören Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşören Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %73,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 50 | 73,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 17 | 25,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %50,0 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %47,1 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 34 | 50,0 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 32 | 47,1 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
| Volkan Altınışık | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %55,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 38 | 55,9 |
| AK PARTİ | 27 | 39,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Taşören Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 50,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 37,5 |
| Sinan Oğan | 7 | 10,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 36 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %27,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 18 | 27,7 |
| AK PARTİ | 17 | 26,1 |
| İYİ PARTİ | 17 | 26,1 |
| MHP | 9 | 13,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,6 |
| ANAP | 1 | 1,5 |