Sarıbeyler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Sarıbeyler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 82 kişi (TÜİK).
Sarıbeyler Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarıbeyler Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarıbeyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 82 kişidir. 2007 yılında 56 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,0 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sarıbeyler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarıbeyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 82 kişidir. 2007 yılında 56 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,4 arttı.
Sarıbeyler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sarıbeyler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 82 | -5,7 |
| 2021 | 87 | -1,1 |
| 2020 | 88 | 4,8 |
| 2019 | 84 | 1,2 |
| 2018 | 83 | -1,2 |
| 2017 | 84 | -12,5 |
| 2016 | 96 | 9,1 |
| 2015 | 88 | 1,1 |
| 2014 | 87 | -44,2 |
| 2013 | 156 | 200,0 |
| 2012 | 52 | 8,3 |
| 2011 | 48 | 23,1 |
| 2010 | 39 | -18,8 |
| 2009 | 48 | -14,3 |
| 2008 | 56 | 0,0 |
| 2007 | 56 | - |
Sarıbeyler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıbeyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarıbeyler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %51,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 74 | 51,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 60 | 41,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %56,0 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,8 ile Mesut Özarslan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 75 | 56,0 |
| Mesut Özarslan | CHP | 44 | 32,8 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 4 | 3,0 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 3 | 2,2 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 3 | 2,2 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| Hüseyin Karaguş | EMEP | 1 | 0,8 |
| Erdem Cömert | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %59,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 84 | 59,1 |
| CHP | 40 | 28,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| SAADET | 2 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| ABP | 1 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Sarıbeyler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarıbeyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %105,3. En çok oyu %75,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 75,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 17,9 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %102,6. En çok oyu %79,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 79,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 20,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %105,3. En çok oyu %50,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 50,6 |
| MHP | 12 | 15,6 |
| CHP | 9 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 9,1 |
| İYİ PARTİ | 6 | 7,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
| ANAP | 1 | 1,3 |