Şehabettinpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Şehabettinpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 880 kişi (TÜİK).
Şehabettinpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şehabettinpaşa Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şehabettinpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 880 kişidir. 2007 yılında 1.180 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,1 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şehabettinpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şehabettinpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 880 kişidir. 2007 yılında 1.180 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,4 azaldı.
Şehabettinpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şehabettinpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 880 | -2,8 |
| 2021 | 905 | 0,0 |
| 2020 | 905 | -1,6 |
| 2019 | 920 | -2,3 |
| 2018 | 942 | -3,6 |
| 2017 | 977 | -1,8 |
| 2016 | 995 | -0,6 |
| 2015 | 1.001 | -2,0 |
| 2014 | 1.021 | -1,5 |
| 2013 | 1.037 | -2,6 |
| 2012 | 1.065 | -1,1 |
| 2011 | 1.077 | -3,8 |
| 2010 | 1.120 | 0,8 |
| 2009 | 1.111 | -4,2 |
| 2008 | 1.160 | -1,7 |
| 2007 | 1.180 | - |
Şehabettinpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şehabettinpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şehabettinpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %57,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 320 | 57,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 189 | 33,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 17 | 3,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 14 | 2,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 1,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,4 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %56,1 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 304 | 56,1 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 176 | 32,5 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 21 | 3,9 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 17 | 3,1 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 11 | 2,0 |
| Gül Pola | DEM Parti | 3 | 0,6 |
| Cemil Bektaş | BTP | 3 | 0,6 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Göksel Söğüt | HKP | 1 | 0,2 |
| Önder Ersoy | DP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %51,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 286 | 51,7 |
| AK PARTİ | 191 | 34,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 35 | 6,3 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 8 | 1,4 |
| BTP | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| DEM Parti | 3 | 0,5 |
| SAADET | 3 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Şehabettinpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şehabettinpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %49,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 305 | 49,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 243 | 39,7 |
| Sinan Oğan | 62 | 10,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 714, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %57,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 336 | 57,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 251 | 42,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %31,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 195 | 31,9 |
| CHP | 179 | 29,2 |
| İYİ PARTİ | 100 | 16,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 3,8 |
| MHP | 19 | 3,1 |
| MEMLEKET | 12 | 2,0 |
| TİP | 12 | 2,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 11 | 1,8 |
| BBP | 8 | 1,3 |
| Diğer (7) | 12 | 1,9 |