Seymenli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Seymenli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Seymenli Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Seymenli Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Seymenli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 99 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,7 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 42,979 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 74 |
Seymenli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Seymenli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 99 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,3 azaldı.
Seymenli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Seymenli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | -14,9 |
| 2021 | 87 | -4,4 |
| 2020 | 91 | -9,0 |
| 2019 | 100 | -18,7 |
| 2018 | 123 | 13,9 |
| 2017 | 108 | 4,9 |
| 2016 | 103 | -4,6 |
| 2015 | 108 | -1,8 |
| 2014 | 110 | 11,1 |
| 2013 | 99 | - |
Seymenli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Seymenli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Seymenli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %67,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 43 | 67,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 18 | 28,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 1,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,6 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %67,7 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %27,4 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 42 | 67,7 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 17 | 27,4 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 2 | 3,2 |
| Cemal Kişi | HÜDA PAR | 1 | 1,6 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %66,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 43 | 66,2 |
| AK PARTİ | 18 | 27,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Seymenli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Seymenli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %60,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 60,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 27,3 |
| Sinan Oğan | 8 | 12,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %68,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 68,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 31,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %53,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 53,9 |
| CHP | 11 | 16,9 |
| İYİ PARTİ | 8 | 12,3 |
| MHP | 5 | 7,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 6,2 |
| BBP | 1 | 1,5 |