Yurtbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Yurtbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 611 kişi (TÜİK).
Yurtbeyli Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yurtbeyli Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yurtbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 611 kişidir. 2013 yılında 1.279 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,5 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yurtbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yurtbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 611 kişidir. 2013 yılında 1.279 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,2 azaldı.
Yurtbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yurtbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 611 | -5,6 |
| 2021 | 647 | -3,9 |
| 2020 | 673 | -11,7 |
| 2019 | 762 | -57,7 |
| 2018 | 1.802 | 203,4 |
| 2017 | 594 | -4,8 |
| 2016 | 624 | -8,0 |
| 2015 | 678 | -16,8 |
| 2014 | 815 | -36,3 |
| 2013 | 1.279 | - |
Yurtbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yurtbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yurtbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %47,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 306 | 47,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 230 | 35,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 72 | 11,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 25 | 3,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 4 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 0,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,3 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,2 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %36,5 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 230 | 36,5 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 226 | 35,8 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 134 | 21,2 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 28 | 4,4 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 4 | 0,6 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 3 | 0,5 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 0,3 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 1 | 0,2 |
| Veysel Cavlak | MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %40,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 258 | 40,8 |
| AK PARTİ | 251 | 39,6 |
| YENİDEN REFAH | 82 | 12,9 |
| DEM Parti | 27 | 4,3 |
| SAADET | 6 | 0,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 0,6 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| DP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Yurtbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yurtbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 568, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 299 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 137 | 31,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 569, sandığa gidenlerin oranı %76,1. En çok oyu %74,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 319 | 74,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 110 | 25,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 568, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %57,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,6 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 254 | 57,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 95 | 21,6 |
| CHP | 38 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,0 |
| MHP | 12 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,4 |
| SOL PARTİ | 4 | 0,9 |
| AP | 4 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |