Subaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 254 kişi (TÜİK).
Subaşı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Subaşı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Subaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 254 kişidir. 2007 yılında 288 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,1 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Subaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Subaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 254 kişidir. 2007 yılında 288 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,8 azaldı.
Subaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Subaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 254 | -3,4 |
| 2021 | 263 | -0,4 |
| 2020 | 264 | 2,3 |
| 2019 | 258 | -2,6 |
| 2018 | 265 | 6,9 |
| 2017 | 248 | -3,9 |
| 2016 | 258 | -5,5 |
| 2015 | 273 | 0,0 |
| 2014 | 273 | 0,4 |
| 2013 | 272 | 3,4 |
| 2012 | 263 | -1,5 |
| 2011 | 267 | -1,1 |
| 2010 | 270 | -3,9 |
| 2009 | 281 | -3,1 |
| 2008 | 290 | 0,7 |
| 2007 | 288 | - |
Subaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Subaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Subaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %64,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 114 | 64,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 47 | 26,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 3,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %46,1 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 82 | 46,1 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 61 | 34,3 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 20 | 11,2 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 6 | 3,4 |
| Recai Canoruç | ANAP | 4 | 2,2 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Adnan Akpolat | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Selim Akgül | SAADET | 1 | 0,6 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %43,3 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %33,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 77 | 43,3 |
| MHP | 60 | 33,7 |
| CHP | 19 | 10,7 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 4,5 |
| ANAP | 3 | 1,7 |
| DP | 3 | 1,7 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| BTP | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Subaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Subaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %86,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 86,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 7,1 |
| Sinan Oğan | 11 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %89,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 179 | 89,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 10,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %62,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 125 | 62,5 |
| MHP | 37 | 18,5 |
| BBP | 12 | 6,0 |
| İYİ PARTİ | 12 | 6,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| HKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |