Tabaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Tabaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 89 kişi (TÜİK).
Tabaklı Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tabaklı Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tabaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 89 kişidir. 2013 yılında 148 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,7 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tabaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tabaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 89 kişidir. 2013 yılında 148 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,9 azaldı.
Tabaklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tabaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 89 | -18,3 |
| 2021 | 109 | -15,5 |
| 2020 | 129 | -20,9 |
| 2019 | 163 | -44,4 |
| 2018 | 293 | 295,9 |
| 2017 | 74 | 19,4 |
| 2016 | 62 | -15,1 |
| 2015 | 73 | -17,0 |
| 2014 | 88 | -40,5 |
| 2013 | 148 | - |
Tabaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tabaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tabaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %59,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 49 | 59,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 31 | 37,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 1,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %66,7 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 52 | 66,7 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 22 | 28,2 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 2 | 2,6 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 1 | 1,3 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 1,3 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %31,2 ile ANAP aldı, ikinci sırada %31,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| ANAP | 24 | 31,2 |
| CHP | 24 | 31,2 |
| AK PARTİ | 22 | 28,6 |
| DEM Parti | 3 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,3 |
| SAADET | 1 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Tabaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tabaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %76,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 76,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 19,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %79,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 79,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 20,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %59,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 44 | 59,5 |
| CHP | 11 | 14,9 |
| MHP | 6 | 8,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,7 |
| HAK-PAR | 1 | 1,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,4 |
| ANAP | 1 | 1,4 |