Tahsilli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Tahsilli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.225 kişi (TÜİK).
Tahsilli Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tahsilli Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tahsilli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.225 kişidir. 2007 yılında 5.956 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,7 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tahsilli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tahsilli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.225 kişidir. 2007 yılında 5.956 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,1 azaldı.
Tahsilli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tahsilli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.225 | -0,2 |
| 2021 | 4.232 | -3,2 |
| 2020 | 4.374 | -3,6 |
| 2019 | 4.539 | 0,3 |
| 2018 | 4.527 | -6,0 |
| 2017 | 4.815 | -3,6 |
| 2016 | 4.993 | -2,2 |
| 2015 | 5.106 | -2,2 |
| 2014 | 5.220 | -3,2 |
| 2013 | 5.392 | -2,1 |
| 2012 | 5.506 | -1,5 |
| 2011 | 5.592 | 0,0 |
| 2010 | 5.590 | -1,4 |
| 2009 | 5.671 | -2,9 |
| 2008 | 5.839 | -2,0 |
| 2007 | 5.956 | - |
Tahsilli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tahsilli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tahsilli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.109, sandığa gidenlerin oranı %72,1. En çok oyu %47,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.036 | 47,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 868 | 40,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 111 | 5,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 42 | 1,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 25 | 1,2 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 23 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 15 | 0,7 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 8 | 0,4 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,3 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 6 | 0,3 |
| Diğer (12) | 22 | 1,0 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.109, sandığa gidenlerin oranı %72,0. En çok oyu %47,7 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 1.007 | 47,7 |
| Ali Demirçalı | CHP | 782 | 37,0 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 139 | 6,6 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 45 | 2,1 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 42 | 2,0 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 26 | 1,2 |
| Osman Söyler | SAADET | 20 | 0,9 |
| Tülay Arı | Bağımsız | 11 | 0,5 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,3 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,3 |
| Diğer (10) | 26 | 1,2 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.109, sandığa gidenlerin oranı %72,0. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 974 | 46,0 |
| CHP | 770 | 36,4 |
| İYİ PARTİ | 160 | 7,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 56 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 51 | 2,4 |
| DEM Parti | 33 | 1,6 |
| SAADET | 25 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,3 |
| DSP | 7 | 0,3 |
| BTP | 7 | 0,3 |
| Diğer (8) | 26 | 1,2 |
Tahsilli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tahsilli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.121, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %53,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.372 | 53,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.047 | 40,4 |
| Sinan Oğan | 157 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.124, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %55,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.394 | 55,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.137 | 44,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.121, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %34,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 897 | 34,8 |
| CHP | 634 | 24,6 |
| MHP | 396 | 15,4 |
| İYİ PARTİ | 251 | 9,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 97 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 80 | 3,1 |
| TİP | 55 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 1,8 |
| MEMLEKET | 31 | 1,2 |
| BBP | 19 | 0,7 |
| Diğer (9) | 34 | 1,3 |