Yavuzlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 13.062 kişi (TÜİK).
Yavuzlar Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yavuzlar Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yavuzlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 13.062 kişidir. 2007 yılında 14.463 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,2 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yavuzlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yavuzlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 13.062 kişidir. 2007 yılında 14.463 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,7 azaldı.
Yavuzlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yavuzlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 13.062 | -0,3 |
| 2021 | 13.107 | -4,4 |
| 2020 | 13.715 | -4,0 |
| 2019 | 14.282 | -0,8 |
| 2018 | 14.399 | -4,2 |
| 2017 | 15.025 | -0,5 |
| 2016 | 15.099 | -2,3 |
| 2015 | 15.457 | -3,1 |
| 2014 | 15.958 | 2,2 |
| 2013 | 15.612 | 0,6 |
| 2012 | 15.521 | -1,7 |
| 2011 | 15.793 | 1,3 |
| 2010 | 15.587 | 5,0 |
| 2009 | 14.839 | 5,3 |
| 2008 | 14.087 | -2,6 |
| 2007 | 14.463 | - |
Yavuzlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yavuzlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yavuzlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.672, sandığa gidenlerin oranı %75,2. En çok oyu %46,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %42,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 3.227 | 46,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 3.005 | 42,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 325 | 4,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 153 | 2,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 146 | 2,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 43 | 0,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 22 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 19 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 12 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,2 |
| Diğer (13) | 49 | 0,7 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.672, sandığa gidenlerin oranı %75,2. En çok oyu %44,2 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,6 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 3.065 | 44,2 |
| Ali Demirçalı | CHP | 3.019 | 43,6 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 310 | 4,5 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 168 | 2,4 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 160 | 2,3 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 49 | 0,7 |
| Osman Söyler | SAADET | 32 | 0,5 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 23 | 0,3 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 21 | 0,3 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,2 |
| Diğer (11) | 66 | 0,9 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.672, sandığa gidenlerin oranı %75,1. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.932 | 42,6 |
| AK PARTİ | 2.886 | 41,9 |
| İYİ PARTİ | 372 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 227 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 194 | 2,8 |
| DEM Parti | 53 | 0,8 |
| SAADET | 44 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 33 | 0,5 |
| TİP | 24 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 24 | 0,3 |
| Diğer (11) | 98 | 1,4 |
Yavuzlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yavuzlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.691, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %47,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.934 | 47,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.755 | 45,5 |
| Sinan Oğan | 509 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 45 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.697, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %50,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.029 | 50,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.969 | 49,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.691, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %31,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.556 | 31,2 |
| CHP | 2.354 | 28,8 |
| MHP | 1.109 | 13,5 |
| İYİ PARTİ | 1.073 | 13,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 258 | 3,1 |
| TİP | 166 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 132 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 132 | 1,6 |
| BBP | 111 | 1,4 |
| MEMLEKET | 82 | 1,0 |
| Diğer (10) | 114 | 1,4 |