Taşlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)

Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Taşlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 67 kişi (TÜİK).

Taşlıca Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşlıca Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %63,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,6 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 19,92 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kızılcahamam

Nüfus (2022)

67

Taşlıca Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Taşlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %63,4 arttı.

Taşlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Taşlıca Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 67 -11,8
2021 76 -13,6
2020 88 -11,1
2019 99 -32,7
2018 147 276,9
2017 39 0,0
2016 39 18,2
2015 33 -10,8
2014 37 -9,8
2013 41 -

Taşlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %52,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 66 52,4
Turgut Altınok AK PARTİ 56 44,4
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 0,8
Zafer Burak Hasar MEMLEKET 1 0,8
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 1 0,8
Salih Koç MİLLET 1 0,8

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %51,6 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Coşkun Ünal CHP 64 51,6
Süleyman Acar AK PARTİ 53 42,7
Seyfullah Köken YENİDEN REFAH 3 2,4
Selçuk Kırmızı İYİ PARTİ 2 1,6
Veysel Üzmez SAADET 1 0,8
- Bağımsız 1 0,8

Kızılcahamam Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %48,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,9 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 60 48,8
AK PARTİ 54 43,9
YENİDEN REFAH 4 3,2
BÜYÜK BİRLİK 2 1,6
SOL PARTİ 1 0,8
BTP 1 0,8
EMEP 1 0,8

Taşlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %64,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 36 64,3
Kemal Kılıçdaroğlu 13 23,2
Sinan Oğan 4 7,1
Muharrem İnce 3 5,4

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %74,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 41 74,5
Kemal Kılıçdaroğlu 14 25,4

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %43,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 25 43,9
İYİ PARTİ 13 22,8
MHP 12 21,1
CHP 3 5,3
YENİDEN REFAH 1 1,8
VATAN PARTİSİ 1 1,8
ZAFER PARTİSİ 1 1,8

Haritalar

Taşlıca Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kızılcahamam ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik