Balcılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)

Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Balcılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 96 kişi (TÜİK).

Balcılar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Balcılar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Balcılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 26,833 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kızılcahamam

Nüfus (2022)

96

Balcılar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Balcılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,7 arttı.

Balcılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Balcılar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 96 -8,6
2021 105 -13,2
2020 121 -17,7
2019 147 -16,5
2018 176 125,6
2017 78 8,3
2016 72 -2,7
2015 74 -2,6
2014 76 2,7
2013 74 -

Balcılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Balcılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Balcılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %55,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 62 55,4
Mansur Yavaş CHP 43 38,4
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 4 3,6
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 2 1,8
Cafer Güneş SAADET 1 0,9

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %50,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Süleyman Acar AK PARTİ 57 50,0
Coşkun Ünal CHP 42 36,8
- Bağımsız 8 7,0
Seyfullah Köken YENİDEN REFAH 3 2,6
Veysel Üzmez SAADET 2 1,8
Selçuk Kırmızı İYİ PARTİ 1 0,9
Zeynep Tan Parlak DEM Parti 1 0,9

Kızılcahamam Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %57,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,9 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 64 57,1
CHP 38 33,9
YENİDEN REFAH 4 3,6
ZAFER PARTİSİ 2 1,8
BTP 2 1,8
SAADET 2 1,8

Balcılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Balcılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %94,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,7 ile Sinan Oğan yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 81 94,2
Sinan Oğan 4 4,7
Kemal Kılıçdaroğlu 1 1,2

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %89,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 77 89,5
Kemal Kılıçdaroğlu 9 10,5

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 94, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %67,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,5 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 60 67,4
MHP 12 13,5
YENİDEN REFAH 5 5,6
İYİ PARTİ 3 3,4
BBP 2 2,2
ZAFER PARTİSİ 2 2,2
AB 1 1,1
CHP 1 1,1
AP 1 1,1

Haritalar

Balcılar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kızılcahamam ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik