Tatkavaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Tatkavaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 5.179 kişi (TÜİK).
Tatkavaklı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatkavaklı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatkavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.179 kişidir. 2013 yılında 3.959 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,4 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 15,922 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 5.179 |
Tatkavaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatkavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.179 kişidir. 2013 yılında 3.959 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,8 arttı.
Tatkavaklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tatkavaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 5.179 | 4,3 |
| 2021 | 4.967 | 3,4 |
| 2020 | 4.802 | 4,6 |
| 2019 | 4.592 | 3,7 |
| 2018 | 4.429 | 3,3 |
| 2017 | 4.286 | 3,2 |
| 2016 | 4.154 | -0,7 |
| 2015 | 4.183 | 3,3 |
| 2014 | 4.050 | 2,3 |
| 2013 | 3.959 | - |
Tatkavaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatkavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatkavaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.196, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %62,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.105 | 62,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 974 | 28,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 94 | 2,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 73 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 40 | 1,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 30 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 11 | 0,3 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 10 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 8 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 6 | 0,2 |
| Diğer (12) | 30 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.196, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %61,4 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %26,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 2.060 | 61,4 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 872 | 26,0 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 200 | 6,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 76 | 2,3 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 48 | 1,4 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 28 | 0,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 18 | 0,5 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 16 | 0,5 |
| Necip Albayrak | BTP | 9 | 0,3 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,2 |
| Diğer (6) | 22 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.196, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %57,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.939 | 57,9 |
| MHP | 880 | 26,2 |
| İYİ PARTİ | 221 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 112 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 65 | 1,9 |
| MEMLEKET | 49 | 1,5 |
| SAADET | 20 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 14 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 13 | 0,4 |
| DP | 7 | 0,2 |
| Diğer (8) | 32 | 1,0 |
Tatkavaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatkavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.081, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %51,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.917 | 51,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.430 | 38,4 |
| Sinan Oğan | 345 | 9,2 |
| Muharrem İnce | 36 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.085, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %58,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.112 | 58,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.492 | 41,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.081, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %25,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 924 | 25,0 |
| AK PARTİ | 829 | 22,4 |
| İYİ PARTİ | 784 | 21,2 |
| MHP | 708 | 19,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 123 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 67 | 1,8 |
| MEMLEKET | 46 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 43 | 1,2 |
| TİP | 43 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 17 | 0,5 |
| Diğer (10) | 46 | 1,2 |