Demirdere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Demirdere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 230 kişi (TÜİK).
Demirdere Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Demirdere Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Demirdere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 230 kişidir. 2013 yılında 251 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,854 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 230 |
Demirdere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Demirdere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 230 kişidir. 2013 yılında 251 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,4 azaldı.
Demirdere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Demirdere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 230 | 1,3 |
| 2021 | 227 | -0,9 |
| 2020 | 229 | 2,2 |
| 2019 | 224 | -5,5 |
| 2018 | 237 | 0,4 |
| 2017 | 236 | -5,2 |
| 2016 | 249 | -2,0 |
| 2015 | 254 | -4,2 |
| 2014 | 265 | 5,6 |
| 2013 | 251 | - |
Demirdere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Demirdere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Demirdere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 226, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %44,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 82 | 44,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 75 | 41,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 4,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 3,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 1,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 226, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %42,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Ömer Taşdemir (MİLLET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 79 | 42,5 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 78 | 41,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 14 | 7,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 7 | 3,8 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 2 | 1,1 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,5 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 0,5 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 1 | 0,5 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 226, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 78 | 42,6 |
| MHP | 72 | 39,3 |
| İYİ PARTİ | 12 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 4,4 |
| MEMLEKET | 4 | 2,2 |
| BTP | 2 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,1 |
Demirdere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Demirdere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 208, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %52,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 52,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77 | 41,0 |
| Sinan Oğan | 12 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 208, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %58,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 58,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 79 | 41,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 208, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %37,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 37,4 |
| CHP | 41 | 22,5 |
| İYİ PARTİ | 35 | 19,2 |
| MHP | 22 | 12,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| HKP | 2 | 1,1 |
| Bağımsız | 1 | 0,6 |