Tatlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Tatlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 316 kişi (TÜİK).
Tatlar Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatlar Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 316 kişidir. 2007 yılında 179 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %76,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,0 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tatlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 316 kişidir. 2007 yılında 179 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %76,5 arttı.
Tatlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tatlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 316 | 3,6 |
| 2021 | 305 | 7,8 |
| 2020 | 283 | 2,2 |
| 2019 | 277 | 11,2 |
| 2018 | 249 | -5,7 |
| 2017 | 264 | 28,2 |
| 2016 | 206 | 9,0 |
| 2015 | 189 | -6,9 |
| 2014 | 203 | -1,0 |
| 2013 | 205 | -1,0 |
| 2012 | 207 | 6,2 |
| 2011 | 195 | -8,9 |
| 2010 | 214 | 12,6 |
| 2009 | 190 | 4,4 |
| 2008 | 182 | 1,7 |
| 2007 | 179 | - |
Tatlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %64,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 140 | 64,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 63 | 29,0 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 5 | 2,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,5 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %69,0 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,5 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 145 | 69,0 |
| Ramazan Değerli | CHP | 41 | 19,5 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 11 | 5,2 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 6 | 2,9 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Emanullah Koca | SAADET | 2 | 0,9 |
| Hatice Taştan | ANAP | 1 | 0,5 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Ali Dinçer | MİLLİ YOL | 1 | 0,5 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %68,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 144 | 68,6 |
| CHP | 39 | 18,6 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,3 |
| DEM Parti | 5 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,4 |
| SAADET | 3 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,9 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Tatlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %81,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 180 | 81,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 15,4 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %84,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 184 | 84,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 15,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %60,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 131 | 60,1 |
| MHP | 28 | 12,8 |
| CHP | 25 | 11,5 |
| İYİ PARTİ | 12 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,1 |
| BBP | 3 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| ANAP | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |