Kesiktaş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Kesiktaş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 63 kişi (TÜİK).
Kesiktaş Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kesiktaş Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2008–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kesiktaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 63 kişidir. 2008 yılında 85 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %25,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,0 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kesiktaş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kesiktaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 63 kişidir. 2008 yılında 85 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %25,9 azaldı.
Kesiktaş Mahallesi nüfus grafiği (2008–2022)
Yıllara göre Kesiktaş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 63 | -3,1 |
| 2021 | 65 | 3,2 |
| 2020 | 63 | 1,6 |
| 2019 | 62 | -7,5 |
| 2018 | 67 | 1,5 |
| 2017 | 66 | -8,3 |
| 2016 | 72 | -6,5 |
| 2015 | 77 | -7,2 |
| 2014 | 83 | 16,9 |
| 2013 | 71 | -12,3 |
| 2012 | 81 | 6,6 |
| 2011 | 76 | -17,4 |
| 2010 | 92 | 4,5 |
| 2009 | 88 | 3,5 |
| 2008 | 85 | - |
Kesiktaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kesiktaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kesiktaş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %98,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %2,0 ile Gültan Kışanak (DEM Parti) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 49 | 98,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 2,0 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %48,0 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %46,0 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 24 | 48,0 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 23 | 46,0 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 2 | 4,0 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 1 | 2,0 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %64,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 32 | 64,0 |
| AK PARTİ | 15 | 30,0 |
| DEM Parti | 2 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,0 |
Kesiktaş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kesiktaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %96,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %3,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 96,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2 | 3,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %94,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %5,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 94,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3 | 5,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %54,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,6 ile TİP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 28 | 54,9 |
| TİP | 9 | 17,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 17,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 7,8 |
| AK PARTİ | 1 | 2,0 |